Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
No data was found

מדוע חשוב לרכוש תנור חימום חסכוני בחשמל?

תנורי חימום חשמליים פועלים כמובן על בסיס חשמל, והחשמל הוא לא בדיוק זול, במיוחד עקב ההתייקרות שמתרחשת בשנים האחרונות.

לכן, למען הסביבה ולמען הארנק שלכם, עליכם לרכוש את תנור החימום החסכוני ביותר בחשמל ובאנרגיה.

כדי לדעת מה היא צריכת החשמל של תנור החימום שאתם רוכשים, עליכם לבצע כמה שלבים.

לאחר שתבצעו אותם, תוכלו לדעת איזה תנור חימום הוא המתאים ביותר לצרכים שלכם ומה הוא התנור החסכוני ביותר בחשמל ובאנרגיה.

ראשית, יש לזכור כי על התנור שאתם רוכשים לעמוד בכמה תנאים:

  • התנאי הראשון, הוא שהתנור יצליח לחמם את החלל שבו אתם ובני ביתכם נמצאים בחורף, כדי שהוא יוכל לבצע זאת, על התנור לייצר את כמות החום הגדולה ביותר.
  • שנית, על התנור שאתם רוכשים להפיק את החום שהוא מייצר בדרך היעילה והזולה ביותר.

מה היא הצריכה הממוצעת של התנורים שמייצרים חום בישראל?

רוב המחממים שקיימים כיום בשוק אינם זולים ואינם חסכוניים בחשמל. כך, הצריכה הממוצעת של תנורי חשמל שנמכרים בישראל הינה 1500 וואט, שעלותם מוערכת בכשקל אחד בשעה. לכן, בבואכם לרכוש תנור חימום חשוב שתבדקו את היחס בין עוצמת התנור לבין צריכת החשמל שלו.

ניתן לסווג את סוגי התנורים ל-2: הסוג הראשון והמיושן הוא התנור הטיפש, זה שמפעילים אותו בלחיצת כפתור פשוטה. בתנורים אלה, לא ניתן לשלוט בצריכת החשמל שכן הם נועדו לפזר את החום באופן אחיד בחדר בהתאם לטמפרטורה שנקבעה. כך, כמות הצריכה המקסימלית המוצהרת קרובה לצריכה בפועל, ועומדת על 1500 וואט שהם שווי ערך ל-שקל אחד לשעה.

הסוג השני של התנורים הם התנורים החכמים. בתנורים אלה, ישנה שליטה על פיזור החום וההשקעה של האנרגיה בהתאם למאפייני החלל המחומם. כך לדוגמה, בחדרים קטנים תושקע פחות אנרגיה לעומת חדרים גדולים. וכך תנורים חכמים יכולים, באמצעות יצירת דיפרנסציה, לפזר את השקעת האנרגיה בצורה יעילה שתחסוך לכם בצריכת האנרגיה אל מתחת לרף המקסימלי של 1500 וואט.

בשורה התחתונה, התנור החכם מפזר את השקעת האנרגיה בצורה יעילה לעומת תנור טיפש שפועל בצורה אחידה.

בנוסף, תנורים חכמים מאפשרים שליטה מרחוק: הילד שכח לכבות את התנור? לא נורא!

באמצעות אפליקציה ייעודית ושליטה דרך רשת האינטרנט, ניתן לכבות את התנור, להתקין טיימרים חכמים וכך להימנע מחימום הבית כאשר זה לא נדרש. אפליקציה כזאת גם נותנת אפשרות לבחינת צריכת החשמל המדויקת של המוצר ותאפשר לכם לזהות חריגות או חדר בעייתי שצורך יותר חשמל ממה שתוכנן.

שימו לב לבדוק בהגדרות המוצר האם צריכת החשמל המוצהרת היא מקסימלית או הצריכה הממוצעת כדי להעריך נכונה את הצריכה.

כיצד ניתן לבדוק את צריכת החשמל של התנור החשמלי שרכשתם?

ראשית, הדרך הקלה ביותר והמדויקת ביותר לבחון את היעילות האנרגטית והחשמלית של התנור שאתם מעוניינים לרכוש, היא דרך בחינת צריכת החשמל של התנור, לעומת כמות יחידות החום שמיוצרים על ידי התנור.

כך, כפי שנכתב לעיל, הצריכה הממוצעת של תנורי חימום שפועלים על ידי חשמל ונמכרים בישראל הינה 1500 וואט, אולם כמות החום שכל תנור מייצר משתנה.

לדוגמא, תנור שמייצר חום בעזרת נישוב אוויר כנגד פסי חימום (מפזר אוויר חם) הינו צרכן משמעותי של חשמל, ואילו מקרן חום שפועל באמצעות הפצת אור, צורך לרוב כ800 וואט בממוצע, שהינם כמעט חצי מהצריכה הממוצעת של תנורי החשמל הסטנדרטים.

מדדי אנרגיה וצריכת חשמל

לארגונים שונים ישנם דרכים שונות כדי למדוד את צריכת האנרגיה של מכשיר חשמלי, בין היתר, הדרך הנוחה ביותר לבחון את צריכת האנרגיה של תנור חסכוני בחשמל הינה בעזרת הדירוג האנרגטי של המכשיר שאתם רוכשים:

לדוגמא, אם תחפשו על מכשירי חשמל בביתכם תוכלו לראות את הדירוג האנרגטי שמופיע עליהם, ונע בין A-G.

אמנם, לעיתים קרובות מדי צריכת חשמל ואנרגיה לא מופיעים על גבי אריזותיהם של מפזרי חום חסכוניים בחשמל, אולם כאשר בוחנים תנורי חימום חשמליים, כדאי בכל זאת לבחון אם מופיע מדד אנרגיה שמופיע על גבי האריזה.

סוגיהם השונים של תנורי החשמל לחימום הבית

בטבלה שלהלן, אספנו את מחממי החלל החסכוניים ביותר באנרגיה. כפי שניתן לראות, ניתן לבחור בין:

סוג מחמם מאפיינים  צריכת חשמל ממוצעת
מחממי חלל חשמליים קלאסיים, מפזרי חום. מחממים אלה משתמשים בהמרת אנרגיה חשמלית לחום באמצעות נישוב אוויר חם כנגד פסים חימום לוהטים. 1200 וואט.
מחממי רדיאטורים מלאים בשמן רדיאטורים רגילים שכולנו מכירים ומופעלים על ידי חשמל. לצד יכולות החימום הגבוהות, למכשירים אלה יש אפקט חום שיורי עקב קיבולת אנרגיה גבוהה של שמן. כתלות בצלעות ובגודל הרדיאטור.
לוחות המרת אנרגיה ((conversion panels. לוחות שמקרינים אור וחום בחדר, לרוב טובים בלחמם חללים קטנים יחסית. 800 וואט.
תנורי חימום חשמליים המותקנים על הקיר. לוחות שמקרינים חום לתוך החדר, חלקם פועלים כחלק מהסקה ביתית ראשית ועובדים על הסעת נוזלים חמים ברחבי הבית דרך צינורות. כתלות בגודל התנור החשמלי.
תנור חימום אינפרה אדום תנורים אלה משתמשים בקרינה אינפרה אדומה לא מזיקה כדי לחמם את האזור בקרבתם. תנורים אלה נחשבים יחסית בטוחים לשימוש.   1200 וואט.

כך, ניתן לראות כי לכל תנור וכל סוג תנור יש את האיכויות שלו, לרדיאטור שפועל על שמן יש יכולת קיבול חום גבוהה, ועל כן לאחר שהוא מתחמם ישנה תחושה חמימה בחדר, אולם צריכת החשמל שלו הינה יחסית גבוהה, ואם קונים ומשתמשים ברדיאטור גדול, צריכת החשמל שלו יכולה להיות אפילו מאוד גבוהה.

שנית, ניתן לראות שביחס לאחרים, מפזרי חום קלאסיים מייצרים חום בצורה יחסית יעילה אולם הם מייבשים את האוויר שעובד דרכם, וכך גם את החדר.

איך תנור החימום החכם של נקסטהיט יעזור לכם לחסוך בצריכת החשמל בבית?

לתנורים של נקסטהיט ישנה מערכת חכמה המאפשרת שליטה מרחוק על הנעשה בבית. בנוסף, האפליקציה המתקדמת יכולה להציג את צריכת החשמל בבית בצורה מפורטת ובאופן שיקל על ביצוע שינויים בצריכת החשמל, התאמות שונות בתשתית והכל בצורה קלה ונוחה דרך אפליקציה מהטלפון הנייד.

שכחתם לכבות את התנור? בעזרת האפליקציה החכמה תוכלו לשלוט עליו מכל מקום!

כולם מכירים את המצבים בהם שוכחים לכבות את התנור בצאתכם מהבית ומדובר במצב בהחלט לא נעים!

מצד אחד, חימום עקר מבזבז חשמל וכסף, ואילו מהצד השני אם אתם משתמשים בתנורים פחות בטיחותיים (כמו תנורי ספירלה), קיימת סכנה של ממש לדלקה בהשארה של התנור דולק.

האפליקציה תסייע לכם להימנע ממצבים אלה באמצעות הפיצ’ר של שליטה מרחוק וכיבוי באמצעות רשת ה- wifi.

אפשרות זו מאפשרת חסכון רב בחשמל במיוחד כאשר יש בבית ילדים שנוטים לשכוח לכבות מכשירי חשמל.

בחרו את הטמפרטורה המתאימה לכם במדויק.

שליטה על הטמפרטורה אמנם נשמעת כמו אלמנט בסיסי, אולם בתנורים הישנים לא ממש ניתן לעשות זאת בצורה יעילה שכן הורדה של הטמפרטורה בתנור הראשי, תגרור נפילה שלה בכלל החדרים בבית. ייתכן שירידה זו לא תתאים לכלל החלל.

התנורים החכמים מאפשרים שליטה מדוייקת של הטמפרטורה ויצירת דיפרנסציה בין החדרים כך שכל חדר יקבל את מנת החום הדרושה לו בצורה יעילה ולא בזבזנית.

צריכים לחמם רק חלק מסוים בבית? יש לנו פתרון נהדר עבורכם

התנור החכם מאפשר לשלוט בחימום בכל חדר כיחידה עצמאית ולכן לא צריך לחמם את כל הבית כאשר אין בכך צורך.

הגדירו תוכנית שבועית ומתכננים מראש של צריכת החשמל

ניתן להגדיר תכנית שבועית שתתאים לשגרה שלכם. עוזבים את הבית אחרי 9:00 באופן קבוע? הגדירו את המערכת להיכבות בימים א’ עד ה’ בשעה 9:10. כל אתם יכולים לוודא חסכון בחשמל וצריכה יעילה.

עקבו אחר צריכת החשמל המדויקת של תנור החימום

צריכת החשמל של התנורים הטיפשים אינה משתקפת במדויק אלא רק כתוצאה מהערכה של היצרן. במערכת של נקסטהיט, אתם יכולים לראות בדיוק מה הצריכה ולהתאים את השימוש שלכם בהתאם ליעדי הצריכה שלכם.

 

סל הקניות שלך
אין מוצרים, מוזמנים להוסיף